Blog

بهترین منابع آزمون کارشناسی ارشد پرستاری

آزمون کارشناسی ارشد پرستاری وزارت بهداشت یکی از پرمتقاضی ترین آزمون‌هایی است که هر ساله در کشور برگزار می‌گردد و رقابت تنگاتنگی را میان داوطلبان به وجود می‌آورد. علاوه بر تلاش خود داوطلب که می‌تواند تاثیر بسزایی در موفقیت این شخص در آزمون داشته باشد؛ یکی دیگر از عوامل بسیار مهم و اثرگذار در کسب بهترین نتیجه ممکن، مطالعه بهترین منابع برای کنکور ارشد پرستاری است.

دسترسی سریع

آزمون کارشناسی ارشد پرستاری وزارت بهداشت یکی از پرمتقاضی ترین آزمون هایی است که هر ساله در کشور برگزار می گردد و رقابت تنگاتنگی را میان داوطلبان به وجود می آورد . یکی از عوامل بسیار مهم و اثرگذار در کسب بهترین نتیجه ممکن، مطالعه بهترین منابع برای کنکور ارشد پرستاری است. علاوه بر آن، تلاش خود فرد که تاثیر بسزایی در موفقیت شخص در آزمون میتواند داشته باشد.

ما در ادامه لیستی از منابع متناسب با گرایش های تحصیلی را برای شما آماده کرده ایم. چون این آزمون رقابتی است و جهت سنجش و انتخاب شایسته ترین افراد شرکت کننده می باشد، باید توجه داشته باشید که محدود کردن این رقابت به چند منبع مشخص فاقد توجیه علمی است و نباید خود را محدود به این چند منبع آموزشی کنید ، بلکه شما داوطلبان گرامی می بایست با مطالعات گسترده به تسلط کافی جهت شرکت در این آزمون دست یابید.

برای قبولی در کارشناسی ارشد پرستاری چی بخونم؟

شاید این مهم ترین سوالی باشد که یک دانشجو پیش از آزمون کارشناسی ارشد به دنبال جواب آن است و ما برای پاسخ به این سوال بهترین منابع آزمون کارشناسی ارشد پرستاری را در سه دسته معرفی کرده ایم. این دسته بندی ها بر اساس مدت زمانی که داوطلب قادر است تا برای مطالعه بگذارد، انجام شده است. سعی کرده ایم تا دسته بندی مهم ترین منابع کارشناسی ارشد پرستاری به نوعی باشد که هر داوطلب با توجه به شرایط خود بتواند بهینه ترین استفاده را از زمان مطالعه اش داشته باشد. با خواندن این مطلب یک بار برای همیشه پاسخ این سوال که برای ارشد پرستاری چی بخونم را خواهید گرفت.

داوطلبان دسته اول (حداقل 8 ساعت در روز می توانند زمان بگذارند)

معرفی بهترین منابع کارشناسی ارشد پرستاری برای داوطلبان دسته اول که شامل دانشجویان ترم 7 و 8 و همچنین همکارانی است که زمان کافی برای مطالعه منابع آزمون ارشد پرستاری را دارند و می توانند حداقل 8 ساعت در روز برای یک بازه زمانی هشت ماهه تا یک ساله مطالعه  کنند.

بهترین منابع کارشناسی آزمون کارشناسی ارشد پرستاری برای این دسته از افراد به شرح زیر است:

توجه: دوستانی که زمان و فرصت کافی دارند، باید بیشتر مراقب باشند چون زمان زیادی تا آزمون دارند و فرصت مطالعه شون هم زیاده، وسط کار خسته نشن و باید یک برنامه ریزی دقیق داشته باشند تا بتونند این خستگی و گاهی از دست رفتن انگیزه رو جبران کنند.

همچنین باید بدونند که می خوان چند دور هر درس رو بخونند و چقدر و چطوری تست بزنند و به چه شکل مرور کنند تا مطالب از ذهنشون فرار نکنه. زمان طولانی همونقدر که مزیت حساب میشه، اگه مدیریت زمان و منابع رو به صورت دقیق و برنامه ریزی شده به همراه نداشته باشه هیچ فایده ای نداره و فقط وقتتون رو تلف می کنید.

برای داشتن بهترین نتیجه، داشتن یک برنامه ریزی اصولی خیلی مهم تر از داشتن بهترین منابع و زمان بسیار زیاد است.

اگر تمایل دارید تا با کارشناسان موسسه در تماس باشید، بر روی دکمه درخواست مشاوره کلیک کنید.

داوطلبان دسته دوم (میانگین 6 ساعت در روز می توانند زمان بگذارند)

داوطلبان دسته دوم برای معرفی بهترین منابع کارشناسی ارشد پرستاری شامل دانشجویان و همکارانی میباشند که زمان متوسطی برای درس خواندن دارند و میتوانند میانگین روزانه 6 ساعت را در یک بازه زمانی 6 ماهه به مطالعه بپردازند.

بهترین منابع کارشناسی ارشد پرستاری برای داوطلبان دسته دوم:

 • پرستاری داخلی جراحی: پرستاری داخلی جراحی ACE PLUS – پرستاری داخلی جراحی DRS
 • پرستاری کودک: کتاب دکتر میرلاشاری – پرستاری کودکان DRS
 • پرستاری بهداشت جامعه: کتاب درسنامه پرستاری بهداشت جامعه 1و2و3 اسحاق ایلدرآبادی – نکات پرستاری بهداشت پرستاری NVP  زهرا کشتکاران – برنامه و راهنمایی ایمن سازی (واکسیناسیون) وزارت بهداشت
 • پرستاری بهداشت مادران و نوزادان: کتاب ربابه ضیغمی – کتاب میترا ذوالفقاری
 • روان پرستاریکتاب محسن کوشان 1و2 – کتاب حمید حجتی (DRS)
 • زبان علوم پزشکی: کتاب امیرلزگی – کتاب رضا مهاجرنیا
 • منابع تستجعبه سیاه – بانک سوالات دکتر احمدعلی اسدنوقابی

توجه: اگر کاملاً با مدیریت زمان و به دست آوردن مهارتهای خوندن و تست زدن و به خصوص مرور کردن پیش برید، چیزی کمتر از دسته اول ندارید. باید حواستون جمع باشه که با مهارت درس بخونید و از اول بدونید که چی میخواید و چطوری میشه با زمان بندی مناسب مراحل مختلف درس خوندن، تست زدن و مرور کردن و جمع بندی رو پیاده سازی کرد.

فراموش نکنید که مطالب فراره و نیاز هست که کاملاً حساب شده و در بازه های زمانی استاندارد دوره تستها و مطالب انجام بشه. یه برنامه ریزی دقیق و مرحله به مرحله که با روحیه یادگیری شما مطابقه و از ابتدا تا انتهاش مشخصه، شما رو حتی از دسته اول هم جلوتر می بره. کسانی تو آزمون موفق ترند که می دونند می خوان چی کار کنند و چطوری باید این کار رو انجام بدن.

 

 

داوطلبان دسته سوم (روزانه 2 ساعت می توانند زمان بگذارند)

داوطلبان دسته سوم برای معرفی بهترین منابع کارشناسی ارشد پرستاری، شامل دانشجویان و همکارانی هستند که زمان کوتاهی تا آزمون ارشد دارند و یا روزانه 2 ساعت در بازه زمانی طولانی مدت فرصت مطالعه دارند.

بهترین منابع کارشناسی ارشد پرستاری برای داوطلبان دسته سوم:

 • پرستاری داخلی جراحیپرستاری داخلی جراحی ACE PLUS
 • پرستاری کودک: پرستاری کودکان DRS
 • پرستاری بهداشت جامعه: کتاب درسنامه پرستاری بهداشت جامعه 1و2و3 اسحاق ایلدرآبادی  – برنامه و راهنمایی ایمن سازی (واکسیناسیون) وزارت بهداشت
 • پرستاری بهداشت مادران و نوزادان: کتاب میترا ذوالفقاری
 • روان پرستاری: کتاب حمید حجتی (DRS)
 • زبان علوم پزشکی: کتاب رضا مهاجرنیا
 • منابع تستجعبه سیاه –بانک سوالات دکتر احمدعلی اسدنوقابی 
 • کتاب جامع دروس پرستاری میترا ذوالفقاری

نکته: با در نظر گرفتن فشردگی رقابت تو آزمون کارشناسی ارشد پرستاری و میانگین درصدها و نمره های بالا، باید به دقت حواستونو جمع کنید و با تمرکز مطلق درس بخونید تا بتونید با دو دسته قبلی رقابت کنید. داشتن زمان زیاد و یا تایم مطالعه زیاد دلیل بر قبولی صد در صد نیست. چه بسیار آدمایی که یک سال و با زمانهای طولانی درس خوندند و نتایج ضعیفی گرفتند. تنها به این دلیل که نتونستند مهم ترین منابع ارشد پرستاری رو تو این بازار گسترده تشخیص بدن و یا حتی با داشتن بهترین منابع و کلاسها، نتونستند با مهارت و تمرکز کامل درس بخونند.

داشتن زمان کم در این دسته هم خطرناکه و هم یک مزیته. خطرناک به این خاطر که زمان کمه و مطالب زیاد و مزیت از این نظر که تازه نفس ترند و تازه وارد این دوی ماراتن شدند. این تازه نفسی باید همراه با تمرکز مطلق باشه. باید به طور کاملاً هوشمندانه مطالب کم اهمیت رو حذف کنند و مباحث حیاتی و پر تست رو تشخیص بدن. جوری برنامه ریزی کنند که از اول بدونند کجاها رو باید بخونند و کجاها رو نباید. باید به طور حساب شده ای مطالب سنگین و کم اهمیتی که وقت گذاشتن واسه شون فقط وقت تلف کردنه رو از منابع مطالعاتی خود حذف کنند.

پیشنهاد میشه فقط 75 درصد مطالب رو بخونند. 75 درصد مهم و برای این 75 درصد جوری برنامه ریزی کنند که بتونند در بازه های زمانی مشخص مرورهای فشرده ای رو انجام بدن تا همزمان مطالب هم تموم شده باشند و هم مرور. اینجا هنر تست زدن اهمیت خاصی داره. اینکه چطوری تستها رو بزنید که کاربردی باشه و حداکثر بازدهی رو داشته باشه.

توجه: این دسته از داوطلبان و افرادی که با کمبود زمان مواجه هستند می توانند با شرکت در دوره فشرده پرستاری داخلی جراحی در کوتاه ترین زمان ممکن به دامنه وسیعی از مفاهیم این درس حجیم مسلط شوند.

 

سوالی دارید؟ با ما در واتس آپ صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
ما معمولاً در تایم اداری ، عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم