وبلاگ

بهترین منابع آزمون کارشناسی ارشد پرستاری

راز موفقیت رتبه‌های برتر آزمون ارشد پرستاری، چیزی نیست جز انتخاب بهترین منابع. تیم ما با بررسی سوالات آزمون‌های گذشته، بهترین منابع ارشد پرستاری را به تفکیک هر گرایش و به ترتیب ضرایب دسته بندی کرده‌ است. ما به شما اطمینان می‌دهیم که استفاده از منابع درست در کنار برنامه‌ریزی اصولی مسیر موفقیت شما را هموار خواهد کرد. منابع در سه دسته کتاب، دوره آنلاین و بسته آموزشی در اختیار شما قرار می‌گیرد.
منابع ارشد پرستاری

دسترسی سریع

آزمون کارشناسی ارشد پرستاری وزارت بهداشت یکی از پرمتقاضی‌ترین آزمون‌هایی است که هر ساله در کشور برگزار می‌گردد و رقابت تنگاتنگی را میان داوطلبان به وجود می‌آورد. یکی از عوامل بسیار مهم و اثرگذار در کسب بهترین نتیجه ممکن، مطالعه بهترین منابع برای کنکور ارشد پرستاری است. علاوه بر آن، تلاش خود فرد نیز تاثیر بسزایی در موفقیت شخص در آزمون می‌تواند داشته باشد.

آکادمی حمید ذوالفقاری لیستی از منابع متناسب با گرایش‌های کارشناسی ارشد پرستاری را برای شما آماده کرده‌ است، زیرا این آزمون رقابتی است و جهت سنجش و انتخاب شایسته‌ترین افراد شرکت کننده است. باید توجه داشته باشید که محدود کردن این رقابت به چند منبع مشخص فاقد توجیه علمی است و نباید خود را محدود به چند منبع آموزشی کنید، بلکه شما داوطلبان گرامی می‌بایست با مطالعات گسترده به تسلط کافی جهت شرکت در این آزمون دست یابید.

برای قبولی در کارشناسی ارشد پرستاری چی بخونم؟

شاید این مهم‌ترین سوالی باشد که یک دانشجو پیش از آزمون کارشناسی ارشد به دنبال جواب آن است و ما برای پاسخ به این سوال، بهترین منابع آزمون کارشناسی ارشد پرستاری را در سه دسته معرفی کرده‌ایم. این دسته بندی‌ها بر اساس مدت زمانی که داوطلب قادر است تا برای مطالعه بگذارد، انجام شده است. سعی کرده‌ایم تا دسته بندی مهم‌ترین منابع کارشناسی ارشد پرستاری به نوعی باشد که هر داوطلب با توجه به شرایط خود بتواند بهترین استفاده را از زمان مطالعه‌اش داشته باشد. با خواندن این مطلب یک بار برای همیشه پاسخ این سوال که برای ارشد پرستاری چی بخونم را دریافت خواهید کرد.

داوطلبان دسته اول (حداقل 8 ساعت در روز می‌توانند زمان بگذارند)

معرفی بهترین منابع کارشناسی ارشد پرستاری برای داوطلبان دسته اول که شامل دانشجویان ترم 7 و 8 و همچنین همکارانی است که زمان کافی برای مطالعه منابع آزمون ارشد پرستاری را دارند و می‌توانند حداقل 8 ساعت در روز برای یک بازه زمانی هشت ماهه تا یک ساله مطالعه کنند.

بهترین منابع آزمون کارشناسی ارشد پرستاری برای این دسته از افراد به شرح زیر است:

توجه: دوستانی که زمان و فرصت کافی دارند، باید بیشتر مراقب باشند، زیرا زمان زیادی تا آزمون دارند و فرصت مطالعه‌شان نیز زیاد است، به همین دلیل باید سعی کنند وسط کار خسته نشوند و با یک برنامه ریزی دقیق بتوانند این خستگی و از دست رفتن انگیزه را جبران کنند.

همچنین باید بدانند که می‌خواهند چند دور هر درس را مرور کنند، چقدر و چگونه تست بزنند و به چه صورت مرور کنند تا مطالب از ذهن‌شان فرار نکند. زمان طولانی همانقدر که مزیت محسوب می‌شود، اگر مدیریت زمان و منابع را به صورت دقیق و برنامه ریزی شده به همراه نداشته باشد، هیچ فایده‌ای نداشته و فقط وقتتان رو تلف می‌کند.

برای داشتن بهترین نتیجه، داشتن یک برنامه ریزی اصولی خیلی مهم تر از داشتن بهترین منابع و زمان بسیار زیاد است.

اگر تمایل دارید تا با کارشناسان موسسه در تماس باشید، بر روی دکمه درخواست مشاوره کلیک کنید.

داوطلبان دسته دوم (میانگین 6 ساعت در روز می‌توانند زمان بگذارند)

داوطلبان دسته دوم برای معرفی بهترین منابع کارشناسی ارشد پرستاری شامل دانشجویان و همکارانی می‌باشند که زمان متوسطی برای درس خواندن دارند و می‌توانند میانگین روزانه 6 ساعت را در یک بازه زمانی 6 ماهه به مطالعه بپردازند.

بهترین منابع کارشناسی ارشد پرستاری برای داوطلبان دسته دوم:

 • پرستاری داخلی جراحی: پرستاری داخلی جراحی ACE PLUS – پرستاری داخلی جراحی DRS
 • پرستاری کودک: کتاب دکتر میرلاشاری – پرستاری کودکان DRS
 • پرستاری بهداشت جامعه: کتاب درسنامه پرستاری بهداشت جامعه 1و2و3 اسحاق ایلدرآبادی – نکات پرستاری بهداشت پرستاری NVP  زهرا کشتکاران – برنامه و راهنمایی ایمن سازی (واکسیناسیون) وزارت بهداشت
 • پرستاری بهداشت مادران و نوزادان: کتاب ربابه ضیغمی – کتاب میترا ذوالفقاری
 • روان پرستاریکتاب محسن کوشان 1و2 – کتاب حمید حجتی (DRS)
 • زبان علوم پزشکی: کتاب امیرلزگی – کتاب رضا مهاجرنیا
 • منابع تستجعبه سیاه – بانک سوالات دکتر احمدعلی اسدنوقابی

توجه: اگر کاملاً با مدیریت زمان و به دست آوردن مهارت‌های خواندن و تست زدن و به خصوص مرور کردن پیش بروید، چیزی کمتر از دسته اول ندارید. باید حواستان جمع باشد که با مهارت درس بخوانید و از اول بدانید که چه می‌خواهید و چگونه می‌شود با زمان بندی مناسب مراحل مختلف درس خواندن، تست زدن و مرور کردن و جمع بندی را پیاده سازی کرد.

فراموش نکنید که مطالب فرار است و نیاز هست که کاملاً حساب شده و در بازه‌های زمانی استاندارد، دوره تست‌ها و مطالب انجام شود. یک برنامه ریزی دقیق و مرحله به مرحله که با روحیه یادگیری شما مطابق بوده و از ابتدا تا انتهایش مشخص است، شما را حتی از دسته اول هم جلوتر می‌برد. کسانی در آزمون موفق‌ترند که می‌دانند چه می‌خواهند و چگونه باید این کار را انجام دهند.

 

 

داوطلبان دسته سوم (روزانه 2 ساعت می‌توانند زمان بگذارند)

داوطلبان دسته سوم برای معرفی بهترین منابع کارشناسی ارشد پرستاری، شامل دانشجویان و همکارانی هستند که زمان کوتاهی تا آزمون ارشد دارند و یا روزانه 2 ساعت در بازه زمانی طولانی مدت فرصت مطالعه دارند.

بهترین منابع کارشناسی ارشد پرستاری برای داوطلبان دسته سوم:

 • پرستاری داخلی جراحیپرستاری داخلی جراحی ACE PLUS
 • پرستاری کودک: پرستاری کودکان DRS
 • پرستاری بهداشت جامعه: کتاب درسنامه پرستاری بهداشت جامعه 1و2و3 اسحاق ایلدرآبادی  – برنامه و راهنمایی ایمن سازی (واکسیناسیون) وزارت بهداشت
 • پرستاری بهداشت مادران و نوزادان: کتاب میترا ذوالفقاری
 • روان پرستاری: کتاب حمید حجتی (DRS)
 • زبان علوم پزشکی: کتاب رضا مهاجرنیا
 • منابع تستجعبه سیاه –بانک سوالات دکتر احمدعلی اسدنوقابی 
 • کتاب جامع دروس پرستاری میترا ذوالفقاری

نکته: با در نظر گرفتن فشردگی رقابت در آزمون کارشناسی ارشد پرستاری و میانگین درصدها و نمره‌های بالا، باید با دقت حواس‌تان را جمع کنید و با تمرکز مطلق درس بخوانید تا بتوانید با دو دسته قبلی رقابت کنید. داشتن زمان یا تایم مطالعه زیاد، دلیل بر قبولی صد در صد نیست. چه بسیار داوطلبانی که یک سال و با زمان‌های طولانی درس خواندند و نتایج ضعیفی گرفتند. تنها به این دلیل که نتوانستند مهم‌ترین منابع ارشد پرستاری را در این بازار گسترده تشخیص دهند و یا حتی با داشتن بهترین منابع و شرکت در کلاس‌ها، نتوانستند با مهارت و تمرکز کامل درس بخوانند.

داشتن زمان کم در این دسته هم خطرناک است و هم یک مزیت. خطرناک به این خاطر که زمان کم است و مطالب زیاد و مزیت از این نظر که دواطلبان تازه نفس‌ترند و تازه وارد این دوی ماراتن شده‌اند. این تازه نفسی باید همراه با تمرکز مطلق باشد. باید به طور کاملاً هوشمندانه مطالب کم اهمیت رو حذف کنند و مباحث حیاتی و پر تست رو تشخیص دهند، یعنی به گونه‌ای برنامه ریزی کنند که از اول بدانند کجاها را باید بخوانند و کجاها را حذف کنند. باید به طور حساب شده‌ای مطالب سنگین و کم اهمیتی که وقت گذاشتن برایشان فقط وقت تلف کردن است را از منابع مطالعاتی خود حذف کنند.

پیشنهاد می‌شود فقط 75 درصد مطالب را بخوانند، 75 درصد مهم و برای این 75 درصد به گونه‌ای برنامه ریزی کنند که بتوانند در بازه‌های زمانی مشخص مرورهای فشرده‌ای را انجام دهند تا همزمان مطالب هم تمام شده باشند و هم مرور. اینجا هنر تست زدن اهمیت خاصی دارد. اینکه چگونه تست‌ها را بزنید که کاربردی بوده و حداکثر بازدهی را داشته باشد.

توجه: این دسته از داوطلبان و افرادی که با کمبود زمان مواجه هستند می‌توانند با شرکت در دوره فشرده پرستاری داخلی جراحی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دامنه وسیعی از مفاهیم این درس حجیم مسلط شوند.

خرید منابع ارشد پرستاری

با توجه به این موضوع که تعداد متقاضیان رشته پرستاری هر سال رو به افزایش است و به طبع، رقابت در این رشته سخت‌تر می‌شود، داوطلبان باید تلاش کنند تا با بهره‌گیری از منابع کاربردی و استاندارد از رقبای خود پیشی بگیرند و به هدف خود دست یابند؛ همچنین خوب است بدانید که هر گونه اشتباهی در انتخاب منابع می‌تواند شما را از مسیر رقابت حذف کند.

هر داوطلب برای موفقیت در آزمون ارشد پرستاری به برخی ابزارها نیاز دارد. استفاده از ابزارهای کارآمد و مطلوب، مسیر درست را مشخص کرده و موجبات پیشرفت شما را فراهم می‌سازد.

یکی از مهم‌ترین ابزارهایی که برای موفقیت در آزمون ارشد به آن نیاز دارید خرید منابع است. انتخاب صحیح منابع موجب می‌شود تا کاملا اصولی و تضمین شده به آنچه در نظر دارید دست یابید.

انتخاب درست منابع شما را با بودجه بندی آزمون ارشد و نکات مهم و پرکاربرد آشنا می‌کند؛ ضمن اینکه یک منبع استاندارد مباحث را به صورت ساده و روان توضیح داده و در انتهای هر منبع برای تثبیت مطالب چندین تست و آزمون وجود دارد.

آکادمی حمید ذوالفقاری با سال‌ها تجربه در این حوزه منابعی غنی شامل، سوالات پرتکرار و مهم همراه با تست‌ را گردآوری کرده و به شما عزیزان ارائه می‌دهد؛ تا بتواند قسمت اعظمی از نگرانی‌های داوطلبان را رفع کند.

چگونه برای ارشد پرستاری درس بخوانیم؟

اولین سوالی که ذهن هر داوطلب را به خود مشغول کرده این است که چگونه برای ارشد پرستاری درس بخوانیم؟

سوالی ساده که در عین حال پیچیده نیز است؛ اما هیچ جای نگرانی نیست؛ زیرا رسالت آکادمی حمید ذوالفقاری ارائه راهکارها و روش‌های تضمینی به شما عزیزان برای موفقیت در کنکور است.

قبل از مطالعه راهکارها و روش‌های تضمینی باید برخی موارد همچون مدیریت زمان و کنترل استرس را بیاموزید و به تعین اهداف کوتاه مدت، بلندمدت و همچنین رشد انگیزه‌های درونی بپردازید.

پس از پشت سر گذاشتن مراحل گفته شده حال باید به این سوال پاسخ دهیم که چگونه برای ارشد پرستاری درس بخوانیم؟

 • منابع استاندارد و کاربردی خریداری کنید

منابع در آزمون ارشد همچون نقشه راه هستند و شما را گام به گام به اهدف‌تان نزدیک‌تر می‌کنند. این منابع می‌تواند به صورت کتبی، پادکست و غیره باشد. هرسال سازمان سنجش و وزارت بهداشت منابع پیشنهادی خود را اعلام می‌کند؛ همچنین آکادمی دکتر ذوالفقاری با کمک اساتید خبره و تیم حرفه‌ای خود بهترین منابع آزمون ارشد پرستاری را گردآوری و به شما عزیزان ارائه می‌دهد.

 • آشنایی با ضرایب

آشنا شدن با ضریب هر درس به شما کمک می‌کند تا بدانید که برای هر مبحث چقدر زمان اختصاص دهید. کدام مباحث را بیشتر بخوانید و کدام دروس را پس از یک مطالعه گذرا رها کنید.

 • آزمون‌های آزمایشی

انجام آزمون‌های آزمایشی جدا از اینکه شما را با مباحث پرتکرار آشنا می‌کند؛ موجب تقویت مهارت‌های مدیریت زمان و کنترل استرس در شما می‌شود.

 • تست زدن

برای تثبیت هر مبحث پس از مطالعه، تست‌های مربوط به آن را مرور کنید. اینگونه قطعا مطالب با سرعت بیشتری ثبت و بازخوانی می‌شوند.

مشاوره رایگان!